REZERWACJE TYLKO TELEFONICZNE

Przepraszamy za utrudnienia. System rezerwacji on-line nie działa.

Pedałuj i „płyń”

Trasy rowerowe Single Track Świeradów Zdrój

Single Track Świeradów lub kto jak woli Singltrek Pod Smrkem to system wąskich, krętych i jednokierunkowych tras rowerowych w malowniczych okolicznościach przyrody, zlokalizowanych w Górach Izerskich na granicy polsko-czeskiej, przebiegająca przez miejscowości: Świeradów-Zdrój w Polsce oraz Nové Město pod Smrkem w Czechach. Po Single Track mogą poruszać się zarówno rowery (analogowe) napędzane siłą własnych mięśni, jak i rowery (eBike) elektryczne – dla niewprawionych podróżników.

Ścieżki projektował Walijczyk Dafydd Davis, który uznawany jest za absolutną światową czołówkę w swojej dziedzinie. Na chwilę obecną do dyspozycji rowerzystów oddane jest ponad 80 km ścieżek po obu stronach granicy. Trasy są przygotowane w taki sposób, by zapewnić rozrywkę zarówno doświadczonym rowerzystom, jak i rodzinom chcącym aktywnie spędzić wolny czas. Podczas wycieczki możesz zatrzymać się w jednym z punktów gastronomicznych, skorzystać ze strefy odpoczynku lub odwiedzić centrum rowerowe. Na ścieżce zlokalizowane są skróty pozwalające na szybszy powrót do miejsca startu.

Na trasie doświadczysz wspaniałych widoków leśnych, górskich i miejskich, będziesz mógł zatrzymać się i zwiedzić okolicę, przekonać się do piękna Gór Izerskich. Każda ścieżka jest inna, ma w sobie coś unikalnego i zróżnicowanego, więc nawet jako weteran wymagających szlaków możesz skorzystać z tych prostszych choćby po to, by podziwiać magiczny krajobraz.

Chcąc wybrać się w podróż nie musisz przywozić własnego sprzętu. W naszej wypożyczalni znajdziesz wysokiej klasy rowery elektryczne i nie tylko. Pamiętaj, by zaopatrzyć się w kask, a najlepiej skontaktuj się z nami w sprawie doboru odpowiedniego ekwipunku.

Dobierz poziom trasy do indywidualnych potrzeb

Trasa dla wszystkich

Zielony Single Track jest odpowiedni dla rodzin z młodszymi dziećmi, jak również dla mniej wprawionych rowerzystów, którzy chcą nauczą się poruszania po tego typu tasach. Ścieżka jest na tyle szeroka, że w razie potrzeby rowerzyści mogą jechać obok siebie.

Trasa łatwa

Tu zaczyna się już prawdziwa zabawa: przyjemne kołysanie na rowerze i zakręty. Tak dobrej okazji do jakże przyjemnej jazdy dla średniozaawansowanych rowerzystów nigdzie indziej nie znajdziecie. Będziecie się dużo lepiej bawić niż jeżdżąc po asfalcie czy drogach leśnych, a równocześnie nie zaskoczą Was żadne nieoczekiwane i niebezpieczne przeszkody. Na niebieskiej trasie nie ma żadnych wymagających podjazdów czy zjazdów.

Trasa średnio-trudna

Jest idealna dla tych rowerzystów, którzy już trochę czują rower, albo dla tych, którzy dostatecznie opanowali trasę niebieską. Wije się ona górskimi zboczami. Umożliwi Wam zabawę z rowerem, pozwoli Wam na płynną i dynamiczną jazdę, oraz pozwoli poprawić Wasze umiejętności. Doświadczeni rowerzyści będą mieć radość z flow przy pełnej prędkości jazdy, a mniej doświadczeni miło się pokołyszą po terenowych nierównościach.

Trasa trudna

Jest to wąska ścieżka z większym nachyleniem, która sprawdzi Wasze umiejętności w panowaniu nad rowerem. Wymaga od Was maksymalnej kontroli nad rowerem oraz koncentracji podczas jazdy. Nie zaskoczy Was nagłymi przeszkodami czy hopkami, ale będzie od Was wymagać elastycznej reakcji na zastaną sytuację na ścieżce. Od czarnej ścieżki możecie oczekiwać radości z fizycznie wymagającej, energicznej i technicznej jazdy.

Zapraszamy na wycieczki po Polsko-Czeskich ścieżkach rowerowych Single Track Świeradów. Przyjemność i wrażenia z jazdy są nie do opisania.

Sprawdź jak do nas trafić