PROMOCJA

 OD PONIEDZIAŁKU DO CZWARTKU WYPOŻYCZENIE ROWERÓW ELEKTRYCZNYCH 10% TANIEJ 

Pedałuj i „płyń”

Trasy rowerowe Single Track

Single Track Świeradów - Udane wycieczki na rowerach elektrycznych

Single track to system wąskich, krętych i jednokierunkowych tras rowerowych w malowniczych okolicznościach przyrody, zlokalizowanych w Górach Izerskich na granicy polsko-czeskiej, przebiegająca przez miejscowości: Świeradów-Zdrój w Polsce oraz Nové Město pod Smrkem w Czechach. Po single track mogą poruszać się zarówno rowery napędzane siłą własnych mięśni, jak i rowery elektryczne – dla niewprawionych podróżników.

Góry Izerskie nie należą do największych masywów górskich, dzięki czemu są doskonałym miejscem nawet dla początkujących turystów, idealnym nie tylko na piesze, ale i rowerowe wycieczki. Klimat w Górach Izerskich jest dość surowy przede wszystkim za sprawą licznych opadów deszczu i mglistych, chłodnych poranków, więc zawsze warto mieć ze sobą cieplejsze ubranie...

Ścieżki Single Track Świeradów zostały zaprojektowane przez Walijskiego budowniczego górskich tras rowerowych Dafydda Davisa, który uznawany jest za jednego z czołowych przedstawicieli w swojej dziedzinie. Obecnie do dyspozycji rowerzystów oddane jest ponad 80 kilometrów szlaku po obu stronach granicy, którzy do przemierzenia wspomnianej trasy mogą wykorzystać nie tylko te tradycyjne rowery, ale także te nowocześniejsze pojazdy, jakimi są rowery elektryczne.

Trasy są przygotowane w taki sposób, by zapewnić rozrywkę zarówno doświadczonym rowerzystom, jak i rodzinom chcącym aktywnie spędzić wolny czas. Podczas wycieczki możesz zatrzymać się w jednym z punktów gastronomicznych, skorzystać ze strefy odpoczynku lub odwiedzić centrum rowerowe. Na ścieżce zlokalizowane są skróty pozwalające na szybszy powrót do miejsca startu.

Możesz wybrać trudność trasy odpowiednią do indywidualnych potrzeb nie tracąc przy tym niezwykle malowniczych widoków i krajobrazu, jakie to są w stanie zaoferować rowerzystom Góry Izerskie. Dostępne są cztery poziomy zaawansowania: dla wszystkich (zielony), łatwy (niebieski), średnio-trudny (czerwony) i trudny (czarny). Wycieczki szlakiem łatwym i dla wszystkich są idealne dla rodzin z dziećmi. Im trudniej, tym ostrzejsze zakręty, bardziej zróżnicowany teren, jeszcze więcej doskonałej zabawy i wyzwań, również w przypadku, gdy wybierzemy rowery elektryczne.

Na trasie doświadczysz wspaniałych widoków leśnych, górskich i miejskich, będziesz mógł zatrzymać się i zwiedzić okolicę, przekonać się do piękna Gór Izerskich. Każda ścieżka jest inna, ma w sobie coś unikalnego i zróżnicowanego, więc nawet jako weteran wymagających szlaków podczas wycieczki możesz skorzystać z tych prostszych choćby po to, by podziwiać magiczny krajobraz.

Chcąc wybrać się w podróż single trackiem w Góry Izerskie, nie musisz przywozić własnego sprzętu. W naszej wypożyczalni znajdziesz wysokiej klasy rowery elektryczne i nie tylko. Pamiętaj, by zaopatrzyć się w kask, który również możesz znaleźć w wypożyczalni. Nasza wypożyczalnia znajdująca się w Świeradowie-Zdroju podzielona jest na strefy, które na pewno okażą się pomocne w doborze odpowiedniego ekwipunku.

Dobierz poziom trasy do indywidualnych potrzeb

Trasa dla wszystkich

Zielony Single Track jest odpowiedni dla rodzin z młodszymi dziećmi, jak również dla mniej wprawionych rowerzystów, którzy chcą nauczą się poruszania po tego typu tasach. Ścieżka jest na tyle szeroka, że w razie potrzeby rowerzyści mogą jechać obok siebie.

Trasa łatwa

Tu zaczyna się już prawdziwa zabawa: przyjemne kołysanie na rowerze i zakręty. Tak dobrej okazji do jakże przyjemnej jazdy dla średniozaawansowanych rowerzystów nigdzie indziej nie znajdziecie. Będziecie się dużo lepiej bawić niż jeżdżąc po asfalcie czy drogach leśnych, a równocześnie nie zaskoczą Was żadne nieoczekiwane i niebezpieczne przeszkody. Na niebieskiej trasie nie ma żadnych wymagających podjazdów czy zjazdów.

Trasa średnio-trudna

Jest idealna dla tych rowerzystów, którzy już trochę czują rower, albo dla tych, którzy dostatecznie opanowali trasę niebieską. Wije się ona górskimi zboczami. Umożliwi Wam zabawę z rowerem, pozwoli Wam na płynną i dynamiczną jazdę, oraz pozwoli poprawić Wasze umiejętności. Doświadczeni rowerzyści będą mieć radość z flow przy pełnej prędkości jazdy, a mniej doświadczeni miło się pokołyszą po terenowych nierównościach.

Trasa trudna

Jest to wąska ścieżka z większym nachyleniem, która sprawdzi Wasze umiejętności w panowaniu nad rowerem. Wymaga od Was maksymalnej kontroli nad rowerem oraz koncentracji podczas jazdy. Nie zaskoczy Was nagłymi przeszkodami czy hopkami, ale będzie od Was wymagać elastycznej reakcji na zastaną sytuację na ścieżce. Od czarnej ścieżki możecie oczekiwać radości z fizycznie wymagającej, energicznej i technicznej jazdy.

Zapraszamy na wycieczki po Polsko-Czeskich ścieżkach rowerowych Single Track Świeradów. Przyjemność i wrażenia z jazdy są nie do opisania.

Sprawdź jak do nas trafić