Pedałuj i „płyń”

Trasy rowerowe Single Track

Single Track to system wąskich, jednokierunkowych ścieżek rowerowych zlokalizowanych w Górach Izerskich na pograniczu polsko-czeskim w miejscowościach Świeradów–Zdrój oraz Nové Město pod Smrkem.

Ścieżki projektował Walijczyk Dafydd Davis, który uznawany jest za absolutną światową czołówkę w swojej dziedzinie. Na chwilę obecną do dyspozycji rowerzystów oddane jest ponad 80 km ścieżek po obu stronach granicy.

Ścieżki są tak przygotowane, aby sprawić frajdę z jazdy doświadczonym rowerzystom jak i również rodzinom z dziećmi. Podczas jazdy możemy obcować z naturą oraz podziwiać piękne widoki z Gór Izerskich. Dodatkowo na ścieżkach zlokalizowane są skróty pozwalające na szybszy powrót do miejsca startu w razie zmęczenia bądź konieczności szybszego zakończenia jazdy. W różnych miejscach ścieżek zlokalizowane są strefy odpoczynku, punkty gastronomiczne oraz centra rowerowe.

Dobierz poziom trasy do indywidualnych potrzeb

Trasa dla wszystkich

Zielony Single Track jest odpowiedni dla rodzin z młodszymi dziećmi, jak również dla mniej wprawionych rowerzystów, którzy chcą nauczą się poruszania po tego typu tasach. Ścieżka jest na tyle szeroka, że w razie potrzeby rowerzyści mogą jechać obok siebie.

Trasa łatwa

Tu zaczyna się już prawdziwa zabawa: przyjemne kołysanie na rowerze i zakręty. Tak dobrej okazji do jakże przyjemnej jazdy dla średniozaawansowanych rowerzystów nigdzie indziej nie znajdziecie. Będziecie się dużo lepiej bawić niż jeżdżąc po asfalcie czy drogach leśnych, a równocześnie nie zaskoczą Was żadne nieoczekiwane i niebezpieczne przeszkody. Na niebieskiej trasie nie ma żadnych wymagających podjazdów czy zjazdów.

Trasa średnio-trudna

Jest idealna dla tych rowerzystów, którzy już trochę czują rower, albo dla tych, którzy dostatecznie opanowali trasę niebieską. Wije się ona górskimi zboczami. Umożliwi Wam zabawę z rowerem, pozwoli Wam na płynną i dynamiczną jazdę, oraz pozwoli poprawić Wasze umiejętności. Doświadczeni rowerzyści będą mieć radość z flow przy pełnej prędkości jazdy, a mniej doświadczeni miło się pokołyszą po terenowych nierównościach.

Trasa trudna

Jest to wąska ścieżka z większym nachyleniem, która sprawdzi Wasze umiejętności w panowaniu nad rowerem. Wymaga od Was maksymalnej kontroli nad rowerem oraz koncentracji podczas jazdy. Nie zaskoczy Was nagłymi przeszkodami czy hopkami, ale będzie od Was wymagać elastycznej reakcji na zastaną sytuację na ścieżce. Od czarnej ścieżki możecie oczekiwać radości z fizycznie wymagającej, energicznej i technicznej jazdy.

Zapraszamy na wycieczki po Polsko-Czeskich ścieżkach rowerowych singletrack. Przyjemność i wrażenia z jazdy są nie do opisania.

Sprawdź jak do nas trafić